Де в Чехії найвища дохідність оренди?
Мікрорайони з достатньою кількістю оголошень дають валову дохідність від 2,6% у Jinonice до 6,3% у Neštěmice.
У рейтингу 84 райони за запитуваною орендною платою та запитуваними цінами станом на 15 жовт. 2026 р.; дохідність показується лише за наявності щонайменше 10 квартир в оренду і 10 на продаж.
Райони за валовою дохідністю оренди
| Район | Валова дохідність | 12 міс. | Ціна за м² | 12 міс. | Оренда за м² | 12 міс. | Днів на ринку | На продаж | В оренду | Нижче справедливої |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 51HájePraha | 3,4% | — | 155 420 Kč/м² | — | 439 Kč/м² | — | 27 днів | 65 | 27 | 30% |
| 52PlzeňPlzeň | 3,3% | — | 98 029 Kč/м² | — | 276 Kč/м² | — | 63 дні | 295 | 293 | 39% |
| 53KošířePraha | 3,3% | — | 174 722 Kč/м² | — | 488 Kč/м² | — | 59 днів | 139 | 67 | 42% |
| 54KrčPraha | 3,3% | — | 151 186 Kč/м² | — | 416 Kč/м² | — | 50 днів | 105 | 46 | 52% |
| 55VysočanyPraha | 3,3% | — | 173 818 Kč/м² | — | 478 Kč/м² | — | 50 днів | 201 | 110 | 44% |
| 56HloubětínPraha | 3,3% | — | 173 409 Kč/м² | — | 475 Kč/м² | — | 41 день | 67 | 53 | 38% |
| 57UhříněvesPraha | 3,3% | — | 165 218 Kč/м² | — | 452 Kč/м² | — | 28 днів | 69 | 31 | 38% |
| 58ŘeporyjePraha | 3,3% | — | 182 425 Kč/м² | — | 497 Kč/м² | — | 56 днів | 19 | 16 | 16% |
| 59Opava-PředměstíOpava | 3,2% | — | 70 057 Kč/м² | — | 191 Kč/м² | — | 83 дні | 88 | 49 | 36% |
| 60LesnáBrno | 3,2% | — | 133 350 Kč/м² | — | 359 Kč/м² | — | 31 день | 23 | 14 | 39% |
| 61ZáběhlicePraha | 3,2% | — | 145 221 Kč/м² | — | 391 Kč/м² | — | 32 дні | 153 | 67 | 41% |
| 62KyjePraha | 3,2% | — | 148 082 Kč/м² | — | 393 Kč/м² | — | 103 дні | 33 | 29 | 44% |
| 63ŽižkovPraha | 3,2% | — | 183 303 Kč/м² | — | 484 Kč/м² | — | 59 днів | 325 | 293 | 42% |
| 64PonavaBrno | 3,1% | — | 151 908 Kč/м² | — | 396 Kč/м² | — | 44 дні | 42 | 25 | 30% |
| 65LibeňPraha | 3,1% | — | 164 919 Kč/м² | — | 432 Kč/м² | — | 44 дні | 260 | 127 | 35% |
| 66VršovicePraha | 3,1% | — | 177 590 Kč/м² | — | 467 Kč/м² | — | 34 дні | 226 | 141 | 36% |
| 67StrašnicePraha | 3,1% | — | 165 844 Kč/м² | — | 427 Kč/м² | — | 40 днів | 133 | 94 | 37% |
| 68HolešovicePraha | 3,1% | — | 203 516 Kč/м² | — | 527 Kč/м² | — | 71 день | 212 | 156 | 39% |
| 69Nové MěstoPraha | 3,1% | — | 210 768 Kč/м² | — | 541 Kč/м² | — | 87 днів | 221 | 325 | 42% |
| 70KarlínPraha | 3,1% | — | 217 850 Kč/м² | — | 555 Kč/м² | — | 62 дні | 170 | 132 | 29% |
| 71VokovicePraha | 3,0% | — | 175 311 Kč/м² | — | 446 Kč/м² | — | 28 днів | 34 | 19 | 34% |
| 72ZličínPraha | 3,0% | — | 172 641 Kč/м² | — | 435 Kč/м² | — | 14 днів | 28 | 23 | 30% |
| 73ModřanyPraha | 3,0% | — | 172 918 Kč/м² | — | 421 Kč/м² | — | 56 днів | 115 | 84 | 33% |
| 74MalešicePraha | 2,9% | — | 172 931 Kč/м² | — | 424 Kč/м² | — | 47 днів | 57 | 22 | 31% |
| 75Malá StranaPraha | 2,9% | — | 208 075 Kč/м² | — | 491 Kč/м² | — | 95 днів | 30 | 39 | 28% |
| 76RadlicePraha | 2,9% | — | 201 002 Kč/м² | — | 491 Kč/м² | — | 94 дні | 38 | 31 | 39% |
| 77DejvicePraha | 2,9% | — | 188 416 Kč/м² | — | 454 Kč/м² | — | 111 днів | 71 | 82 | 36% |
| 78BřevnovPraha | 2,9% | — | 177 051 Kč/м² | — | 421 Kč/м² | — | 37 днів | 90 | 79 | 35% |
| 79SmíchovPraha | 2,9% | — | 198 541 Kč/м² | — | 475 Kč/м² | — | 94 дні | 369 | 261 | 34% |
| 80KamýkPraha | 2,9% | — | 178 269 Kč/м² | — | 426 Kč/м² | — | 126 днів | 154 | 33 | 20% |
| 81Staré MěstoPraha | 2,8% | — | 231 473 Kč/м² | — | 544 Kč/м² | — | 115 днів | 58 | 65 | 33% |
| 82BubenečPraha | 2,8% | — | 187 346 Kč/м² | — | 439 Kč/м² | — | 54 дні | 62 | 83 | 40% |
| 83PodolíPraha | 2,7% | — | 176 759 Kč/м² | — | 398 Kč/м² | — | 50 днів | 49 | 42 | 35% |
| 84JinonicePraha | 2,6% | — | 202 546 Kč/м² | — | 438 Kč/м² | — | 99 днів | 65 | 27 | 29% |
Історія з 12 жовт. 2026 р.
Дані за 15 жовт. 2026 р., оновлюються щоночі. Запитувані ціни та орендна плата зі Sreality та Bezrealitky. Орієнтовні дані, не є інвестиційною порадою.
Методика
Як розраховується дохідність району
Щоночі Bytky бере квартири з оголошень на Sreality та Bezrealitky, що розташовані в районі, ділить їх за плануванням і знаходить медіанну запитувану орендну плату за м² квартир в оренду та медіанну запитувану ціну за м² квартир на продаж. Валова дохідність — це 12 × орендна плата за м², поділена на ціну за м².
- Для планування дохідність показується лише тоді, коли того дня в районі є щонайменше 10 квартир в оренду і 10 на продаж. Якщо їх менше, для району вказано «Замало оголошень».
- «Усі планування» поєднує ті з чотирьох планувань, де є щонайменше 3 квартир в оренду і 3 на продаж, зважуючи їх за кількістю квартир на продаж; разом у цих плануваннях має бути щонайменше 10 квартир в оренду і 10 на продаж.
- Стовпці за 12 місяців порівнюють із тим самим районом рік тому й показують прочерк, доки немає даних за той місяць. Bytky записує дані з 12 жовт. 2026 р.
- Громади, міські частини (městské části) і мікрорайони (katastrální území) — це території RÚIAN з назвами, як у RÚIAN.
Запитувані ціни, а не угоди
Це орендна плата й ціни з оголошень, а не узгоджена орендна плата чи ціни, за які квартири продали: їх Bytky ніколи не бачить. Запитувані суми можуть бути трохи вищими за узгоджені, тож фактична дохідність може бути нижчою. Не є інвестиційною порадою.
Охоплення
Що охоплює рейтинг
Для всіх планувань у рейтингу є 93 громади, 147 міських частин і 84 мікрорайони, і для всіх розраховано дохідність. За межами міст у більшій частині країни замало оголошень, тому там таблиця майже порожня.
Питання
Питання про дохідність оренди
Як розраховується дохідність оренди району?
Валова дохідність — це 12 × медіанна запитувана орендна плата за м² квартир в оренду в районі, поділена на медіанну запитувану ціну за м² квартир на продаж, для того самого планування й дня. Її розраховано до будь-яких витрат, податків і фінансування.
Чому запитувані ціни, а не ціни угод?
Бо саме їх показують Sreality та Bezrealitky. Bytky не бачить орендної плати, про яку домовляється орендар, чи ціни, за яку продається квартира, тому фактична дохідність, імовірно, трохи нижча за розраховану із запитуваних сум.
Чому моєї громади чи району немає в таблиці?
Для району потрібно щонайменше 10 квартир в оренду і 10 на продаж у тому самому плануванні й того самого дня. У менших місцях їх менше, а кілька оголошень зсунули б медіану, тому Bytky краще не показує нічого, ніж число, за яке не може поручитися.
Що означає «Усі планування»?
Поєднання 1-, 2-, 3- і 4+-кімнатних квартир у районі, де дохідність кожного планування зважено за кількістю його квартир на продаж. Планування, де менше ніж 3 квартир в оренду чи на продаж, не враховується.
Чи район із найвищою дохідністю — найкраще місце для інвестицій?
Сама по собі — ні. Висока дохідність може супроводжуватися місяцями простою, квартирами, які важко продати, містом, що втрачає населення, або нижчою ціною з певної причини. Подивіться на оголошення, з яких її розраховано, на витрати й на власні плани. Це інформація, а не порада.
Чим це відрізняється від дохідності в оголошенні?
Дохідність в оголошенні — це орієнтовна орендна плата однієї квартири, поділена на її запитувану ціну. Дохідність району — це медіанна орендна плата, поділена на медіанну ціну всіх оголошень у ньому. Поруч «Медіана оголошень» показує медіану власних дохідностей квартир.
Як часто оновлюються дані і з якого часу вони є?
Щоночі. Bytky записує чеські оголошення з 12 жовт. 2026 р., тому стовпці за 12 місяців і помісячна динаміка заповнюються з плином місяців.
Що далі
Що далі
- Відкрити карту дохідностіКомірки, зафарбовані за валовою дохідністю, на карті оголошень.
- Розрахувати грошовий потікІпотека, витрати й оренда для однієї квартири.
- Назад до розділу для інвесторівДохідність оренди кожної квартири на продаж, карта дохідності, рейтинг районів, калькулятор грошового потоку й перевірка ціни за будь-якою адресою.