Přeskočit na obsah
Bytky
Stáhnout rozšíření

Obec

Český Těšín

Český Těšín, obec v okrese Karviná, má na trhu 185 inzerátů, z toho 62 k pronájmu a 123 na prodej. Dvoupokojový byt se tu pronajímá v mediánu za 11 800 Kč měsíčně včetně poplatků, o 4 % dráž než v lokalitě Karviná. Byty se prodávají v mediánu za 43 971 Kč/m², o 1 % dráž než v lokalitě Karviná.

Inzeráty

Pronájem a prodej v lokalitě Český Těšín

Všechny aktivní inzeráty, které umisťujeme uvnitř hranic oblasti. Filtrujte je, řaďte tabulku a kterýkoli si otevřete v rychlém náhledu. Mapa se řídí stejnými filtry.

Načítání inzerátů

Trh

Nájmy a ceny v lokalitě Český Těšín

Všechny druhy nabídek tady vedle sebe, cena za m² v porovnání s lokalitou Karviná. Vyberte si jeden a podívejte se blíž.

DruhAktivníZa m²Medián cenyNa trhuvs. Karviná
K pronájmu
5232 Kč/m²9 900 Kč /měs.25 dnů−2,1 %
8279 Kč/m²11 800 Kč /měs.161 dnů+45,3 %
8211 Kč/m²16 910 Kč /měs.24 dnů+19,2 %
1152 Kč/m²16 000 Kč /měs.101 dnů—
1144 Kč/m²40 000 Kč /měs.33 dnů—
1——10 dnů—
35233 Kč/m²15 000 Kč /měs.103 dnů+67,6 %
Na prodej
1155 600 Kč/m²1 850 000 Kč134 dnů−2,8 %
945 921 Kč/m²2 199 000 Kč81 dnů+6,7 %
2437 581 Kč/m²2 795 000 Kč50 dnů−5,7 %
343 780 Kč/m²3 590 000 Kč11 dnů−25,4 %
1540 342 Kč/m²4 290 000 Kč95 dnů−9,1 %
331 469 Kč/m²1 726 500 Kč221 dnů+51,8 %
1024 407 Kč/m²13 475 000 Kč51 dnů+9 %

Výnos z pronájmu

Kolik vynáší byt v lokalitě Český Těšín?

Medián požadovaného nájmu za m² za celý rok dělený mediánem požadované ceny za m², podle dispozice, v porovnání s lokalitou Karviná. Jde o požadované nájmy a ceny, ne o to, za kolik se byty skutečně pronajaly nebo prodaly.

Data z 24. 10. 2026, aktualizace každou noc.

Hrubý výnos z pronájmu v lokalitě Český Těšín podle dispozice
DispoziceHrubý výnosZměna za 12 měsícůNájem za m²Cena za m²InzerátyMedián inzerátůDoba inzercePod férovou cenou
Všechny dispozice22 k pronájmu · 47 na prodej6,4 %—230 Kč/m²43 792 Kč/m²22 k pronájmu · 47 na prodej5,9 %77 dnů43 %
1 pokoj5 k pronájmu · 11 na prodejMálo inzerátů———5 k pronájmu · 11 na prodej———
2 pokoje8 k pronájmu · 9 na prodejMálo inzerátů———8 k pronájmu · 9 na prodej———
3 pokoje8 k pronájmu · 24 na prodejMálo inzerátů———8 k pronájmu · 24 na prodej6,6 %—58 %
4+ pokoje1 k pronájmu · 3 na prodejMálo inzerátů———1 k pronájmu · 3 na prodej———

Historie začíná 12. 10. 2026. Měsíční vývoj se tu objeví, jakmile bude zaznamenán druhý měsíc.

Požadované nájmy a ceny ze Sreality a Bezrealitky. Orientační údaj, nejde o investiční doporučení.

Dvoupokojové byty k pronájmu v lokalitě Český Těšín

Poslední data z 24. 10. 2026, aktualizace každou noc.

Zobrazit na mapě
Pronájem, nebo koupě
Velikost nebo typ nemovitosti

Medián nájmu za m²

279 Kč/m²

Prostřední polovina 188–322 Kč/m²

Medián měsíčních nákladů celkem

11 800 Kč

Nájem plus uvedené poplatky

Aktivní inzeráty

8

Medián doby inzerce

161 dnů

Od prvního zveřejnění u zdroje

Nové inzeráty

0

Stažené

0

Zlevnění

0

0 % inzerátů

Nové, stažené a zlevněné inzeráty dne 24. 10. 2026.

Denní trendy

Nájem za m²

Denní medián; pás ukazuje prostřední polovinu inzerátů (p25–p75).

Měsíčně celkem

Denní medián nájmu plus uvedených poplatků.

Nabídka

Aktivní inzeráty na konci každého dne.

Tempo

Medián počtu dní na trhu a podíl inzerátů, které každý den zlevní.

Právě teď

Co se děje v lokalitě Český Těšín

Dvoupokojové byty k pronájmu: novinky na trhu, zlevnění a výhodné nabídky, živě ze Sreality a Bezrealitky.

Doprava

Doprava v lokalitě Český Těšín

Jízdní řády má Bytky zatím jen pro Prahu a Středočeský kraj (PID), takže tady zastávky, linky ani doby cesty zatím neukážeme.

Vybavenost

Bydlení v lokalitě Český Těšín

Obchody, školy, lékaři a parky v lokalitě Český Těšín a jak blízko to mají nemovitosti, které jsou tu v nabídce.

Medián skóre vybavenosti

86 / 100

Všechno na dosah

Medián 147 nemovitostí inzerovaných tady; polovina má skóre mezi 19 a 96.

Skóre každé nemovitosti zohledňuje, jak blízko je nejbližší obchod, lékař, park, škola a školka a kolik míst leží do 1 km.

Nemovitosti s vybaveností v krátké pěší vzdálenosti

  • 71 % má do 500 m obchod s potravinami

  • 80 % má do 500 m školku

  • 75 % má do 500 m školu

  • 68 % má do 500 m lékaře nebo lékárnu

  • 64 % má do 500 m park

Počítáno z 147 nemovitostí v lokalitě Český Těšín s polohou upřesněnou na ulici. Vzdálenost vzdušnou čarou; 500 m je zhruba 6 minut chůze.

Co tu je

Místa uvnitř hranic (33,8 km²), na km² ve srovnání s lokalitou Moravskoslezský kraj.

  • Potraviny

    35

    1 na km²

    5× průměr lokality Moravskoslezský kraj

  • Jídlo a pití

    62

    1,8 na km²

    4× průměr lokality Moravskoslezský kraj

  • Školy

    32

    0,95 na km²

    5× průměr lokality Moravskoslezský kraj

  • Školky

    23

    0,68 na km²

    4,8× průměr lokality Moravskoslezský kraj

  • Zdravotnictví

    45

    1,3 na km²

    4,5× průměr lokality Moravskoslezský kraj

  • Parky

    12

    0,36 na km²

    4,4× průměr lokality Moravskoslezský kraj

  • Hřiště

    16

    0,47 na km²

    1,9× průměr lokality Moravskoslezský kraj

  • Sport

    5

    0,15 na km²

    2,1× průměr lokality Moravskoslezský kraj

  • Služby

    23

    0,68 na km²

    5,7× průměr lokality Moravskoslezský kraj

Podle jména

Až 8 v každé kategorii: největší školy, školky a parky jako první, nemocnice před ordinacemi, supermarkety před večerkami.

  • Tesco

    Supermarket

  • Kaufland

    Supermarket

  • Billa

    Supermarket

  • Albert

    Supermarket

  • Coop

    Supermarket · 2× v lokalitě Český Těšín

  • Hruška

    Supermarket · 3× v lokalitě Český Těšín

  • Lidl

    Supermarket

  • Marie

    Supermarket

Celkem 35 v lokalitě Český Těšín; mapa ukazuje všechna.

Data: © OpenStreetMap contributors · Rejstřík škol © MŠMT · NRPZS © ÚZIS ČR (CC BY 4.0). Místa zmapovaná ve dvou zdrojích počítáme jednou.

Evidovaná kriminalita

Evidovaná kriminalita v lokalitě Český Těšín

Násilí, vloupání a krádeže, které zde policie evidovala od 1. října 2025 do 30. září 2026.

Evidované případy

194

Na 1 000 obyvatel

8,4

Více než průměr Česka: 6,5

Obyvatelé: 23 130 podle sčítání 2021.

Případy podle druhu
DruhPřípady
Násilná trestná činnost29
Vloupání do bytů a domů7
Ostatní vloupání46
Krádeže vozidel a z vozidel17
Kapesní krádeže11
Ostatní krádeže84

Nezapočítáno: přestupky a dopravní nehody, podvody (většinou evidované tam, kde byly oznámeny), ostatní majetková a hospodářská trestná činnost, drogy, žhářství a extremismus.

Případy, které policie evidovala za posledních 12 měsíců, započítané tam, kde je evidovala. Rušná centra, nádraží a obchodní centra mají víc případů bez ohledu na to, kdo tam bydlí. Policie každý případ posouvá doprostřed malé oblasti, aby chránila zúčastněné osoby.

Zdroj: Policie České republiky (CC BY 4.0), zpracoval Bytky · Zdroj: ČSÚ, Sčítání 2021 (CC BY 4.0), zpracoval Bytky

9 sousedních oblastí

Okolí lokality Český Těšín

Dvoupokojové byty k pronájmu: obce sousedící s lokalitou Český Těšín nebo vzdálené do 1 km, od nejlevnějších za m², kde jsou aspoň tři nabídky.

OblastKdeAktivníNájem za m²Měsíčně celkemvs. tady
Třinecjihovýchodjihovýchod14249 Kč/m²14 500 Kč−10,8 %
Český Těšín (tady)8279 Kč/m²11 800 Kč

Méně nabídek „dvoupokojové byty k pronájmu“:

7 oblastí

Uvnitř lokality Český Těšín

Dvoupokojové byty k pronájmu, poslední den, v každé městské části s aspoň třemi inzeráty.

OblastAktivníNájem za m²Měsíčně celkemDoba inzerce
Český Těšín7286 Kč/m²12 000 Kč234 dnů